Brexit: Prenos osobných údajov zatiaľ bez zmien

Top privacy, s.r.o. | Autor: Top privacy, s.r.o.
3 min

Ste prevádzkovateľom podniku alebo orgánom verejnej moci? Sídli Vaša spoločnosť alebo orgán na území EÚ a prenáša dáta s osobnými údajmi do Veľkej Británie?

Ak ste na obe otázky odpovedali kladne, máme pre Vás aktuálnu informáciu o prenose osobných údajov po ukončení prechodného obdobia, ktoré začalo odchodom Veľkej Británie z Európskej únie a trvalo od  31. januára 2020 do konca roka 2020.   

Na základe informácie z portálu nezávislého britského orgánu zriadeného na ochranu práv a rozhodnutia britskej vlády, ostáva všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov na území Veľkej Británie v platnosti ešte najbližších 6 mesiacov od nového roka 2021. Podľa komisárky pre informácie, Elizabeth Denham, je to v rámci tejto fázy dobrá správa. Organizácie a verejné orgány tak v najbližších mesiacoch nemusia prerušiť voľný tok svojich údajov z EÚ do Veľkej Británie.

Po ukončení 6-mesačného obdobia sa však Veľká Británia stane v rámci prenosu osobných údajov treťou krajinou, na základe čoho budú musieť prijať prevádzkovatelia vhodné bezpečnostné opatrenia, ktorými sú napríklad prijatie štandardných zmluvných doložiek.

O ďalšom priebehu alebo zmenách Vás budeme informovať.


Top privacy, s.r.o.

Top privacy, s.r.o.

"Kvalitný obsah netvoria copywriteri, ale odborníci."